Göz Çizdirme Fiyatları

Göz Çizdirme Fiyatları

Göz çizdirme fiyatı 2021 yılında 3000₺ / 6000₺ arasında değişiklik gösteriyor. (Tek Göz Ameliyatı İçin) Bu alanda hizmet veren sağlık kuruluşlarının arasındaki rekabet, uygulanacak tedavi yöntemi ve tedaviyi gerçekleştirecek hekim göz çizdirme fiyatlarının değişiklik göstermesinin en önemli faktörü. Her ne kadar fiyatlar değişiklik gösteriyor olsa da yazımızın devamında göz çizdirme tedavisi hakkında yaptığımız araştırmaları ve detaylı göz çizdirme fiyatı tablosunu sizlerle paylaşacağız.

Devlet Hastanesinde Göz Çizdirme Yapılıyor Mu? Devlet Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları

Göz çizdirme ameliyatı devlet hastanelerinde de yapılabiliyor fakat tamamında yapılmıyor. Bu konuda hakkında net bilgi vermemiz şuan için çok doğru olmaz çünkü bazı hastanelerde lazer göz ameliyatı yapılmazken bazı eğitim araştırma hastanelerinde göz çizdirme tedavisi yapılabiliyor. Tedavinin tamamı SGK tarafından karşılanmadığı için tamamen ücretsiz bir şekilde yapılmıyor, devlet hastanelerinde de belirli bir miktar ücret ödemek gerekiyor.

Göz Çizdirme Fiyatını Etkileyen Unsurlar

  1. Tedavi Yöntemi: Göz çizdirme tedavisi farklı yöntemler ve teknolojiler kullanılarak yapılabilir. Örneğin; Miyop için en sık uygulanan tedavi yöntemleri Lasik ve No Touch Lazer yöntemleridir. Bunun yanı sıra çok yüksek numaralı miyop hastaları için veya daha önce göz çizdirme tedavisi olmasına rağmen dereceleri sıfırlanmamış ve ikinci ameliyata gerek duyulan hastalar için i-LASIK tedavisi tercih edilir. Göz çizdirme fiyatları ise hangi tedavi yönteminin uygulanacağına bağlı olarak değişiklik gösterir.
  2. Tedaviyi Gerçekleştirecek Kurum: Tedaviyi gerçekleştirecek kurumun konumu, hekimleri ve kullandığı teknoloji fiyatı en çok etkileyen unsurların başında yer alıyor. Her ne kadar konumuz göz çizdirme fiyatları olsa dahi, bu tedavinin fiyatından daha önemli bir şey var ise o da şüphesiz tedaviyi gerçekleştirecek kurumdur. Olası komplikasyonlar ile karşılaşmamak için tedavi olmadan önce mutlaka gereken araştırmayı yapmış olmalısınız. ( Ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonlar hakkında bilgi almak için “göz çizdirme ameliyatı” yazımızı okuyabilirsiniz.)

Tedavi Yöntemleri Nelerdir ve Nasıl Belirlenir?

Tedavi türü doktorunuz tarafından yapılan tetkilerin sonucuna göre doktorunuz tarafından belirlenir. Kırma kusurunuz, yaşınız, mesleğiniz, daha önce ameliyat olup olmadığınız gibi etkenler hangi tedavinin uygulanacağı konusunda önemli rol oynamaktadır.

Tedavi Yöntemleri:

Tedavi Olmadan Önce

Göz en önemli ve en hassas organlarımızın başında geliyor ve kullanılan teknolojilerin çoğunun yeni yeni kullanılmaya başlanması ve kurumların kullandığı teknolojilerin birbirinden farklı olması bu tedaviyi olacak kişilerin oldukça seçici olmasını zorunlu kılıyor. Tedavi olmadan önce tedavi olacağınız kurumu ve hekimi seçmek için yeterince araştırma yaptığınızdan emin olun.

Tedavi olmadan önce mutlaka:

  1. Tedavi olacağınız kurum hakkında yazılan yorumları okuyun.
  2. Tedavi olacağınız hekim hakkında detaylı bir araştırma yapın; Önceki hastalarının yorumları, almış olduğu eğitimi, uzmanlık seviyesi gibi)
  3. Tedavi olacağınız kurumun teknolojik donanımını araştırın. ( Kullanılan cihazlar tedavi için son derece önemlidir.)

Göz Çizdirme Fiyatı 2021

Göz çizdirme tedavisi bundan önceki yıllarda oldukça yüksek fiyatlara yapılırken günümüzde çok daha uygun fiyatlara yapılabiliyor. Geçmiş yıllarda tek göz ameliyatı için 5000₺ ila 8000₺ gibi bir ücret ödenirken günümüzde 3000₺’ye kadar düşmüş durumda. (Tek Göz Ameliyatı İçin) Elbette bu fiyat göz derecelerine, uygulanacak yönteme ve uygulayacak kuruma göre farklılık gösterebiliyor.

Göz çizdirme fiyatı hakkında daha detaylı bir bilgi verebilmek için sosyal medya hesaplarımızdan daha önce göz çizdirme tedavisi olmuş kişilere ulaştık kendilerine hangi hastanede tedavi olduklarını, hangi tedavi yöntemi kullanıldığını ve tedavi için ne kadar ücret ödediklerini sorduk. Elde ettiğimiz verilere dayanarak hazırladığımız lazerle göz çizdirme fiyatları aşağıdaki gibidir.

Göz Çizdirme Fiyatları 2021 (Detaylı Tablo)

Tedavi Türü:No-Touch Lazer FiyatlarıLASIK Ameliyatı FiyatlarıExcimer Lazer FiyatlarıMuayene Ücretleri
Dünyagöz Hastanesi 4000₺3000₺3000₺300₺ (Profesörlerde Fiyat Farkılılıkları Olabilir.)
Batıgöz Hastanesi6000₺5000₺5000₺150₺(Profesörlerde Fiyat Farkılılıkları Olabilir.)
Veni Vidi Göz Hastanesi4000₺3500₺3500₺100₺
Kudret Göz Hastanesi3000₺Veri Yok.Veri Yok.130₺
Göz Vakfı3500₺Veri Yok.Veri Yok.100₺
Konya Göz Çizdirme Fiyatları3750₺3000₺3000₺90₺
*Belirtilen fiyatlar tek göz için geçerli fiyatlardır.
Belirtilen fiyatlar gozcizdirme.com ekibinin instagram hesabı üzerinden yapmış olduğu anket sonucu ortaya çıkan fiyatlardır. Belirtilen fiyatlar kurumların net fiyatlarını belirtmez.

Yurtdışında Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları

ÜlkeFiyat
Almanya800 Euro
Avusturya1000 Euro
ABD$2,000

Lazer Göz Ameliyatı Uygunluk Testi

Ekibimiz tarafından hazırlanan lazer göz ameliyatı uygunluk testi ameliyat için uygun olup olmadığınız hakkında bilgi almanız içindir.

Bir Yorum

Bir Yanıt Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.