Trend

Göz Çizdirme Fiyatları

Göz Çizdirme Fiyatları

Lazerle Göz çizdirme fiyatları 2021 yılında 6000₺ ila 10.000₺ arasında değişiklik gösteriyor. Bu alanda hizmet veren sağlık kuruluşlarının arasındaki rekabet, uygulanacak tedavi yöntemi ve tedaviyi gerçekleştirecek hekim göz çizdirme fiyatlarının değişiklik göstermesinin en önemli faktörü. Her ne kadar fiyatlar değişiklik gösteriyor olsa da yazımızın devamında göz çizdirme tedavisi hakkında yaptığımız araştırmaları, daha önce göz çizdirme yaptıran kişilerin ödedikleri ücretleri, hastanelere ve tedavi yöntemlerine göre detaylı göz çizdirme fiyatı tablosunu sizlerle paylaşacağız.

Devlet Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatı

Göz çizdirme ameliyatı devlet hastanelerinde de yapılabiliyor fakat tamamında yapılmıyor. Bu konuda hakkında net bilgi vermemiz şuan için çok doğru olmaz çünkü bazı hastanelerde lazer göz ameliyatı yapılmazken bazı eğitim araştırma hastanelerinde göz çizdirme tedavisi yapılabiliyor. Tedavinin tamamı SGK tarafından karşılanmadığı için tamamen ücretsiz bir şekilde yapılmıyor, devlet hastanelerinde de belirli bir miktar ücret ödemek gerekiyor.

Göz Çizdirme Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

  1. Tedavi Yöntemi: Göz çizdirme tedavisi farklı yöntemler ve teknolojiler kullanılarak yapılabilir. Örneğin; Miyop için en sık uygulanan tedavi yöntemleri Lasik ve No Touch Lazer yöntemleridir. Bunun yanı sıra çok yüksek numaralı miyop hastaları için veya daha önce göz çizdirme tedavisi olmasına rağmen dereceleri sıfırlanmamış ve ikinci ameliyata gerek duyulan hastalar için i-LASIK tedavisi tercih edilir. Göz çizdirme fiyatları ise hangi tedavi yönteminin uygulanacağına bağlı olarak değişiklik gösterir.
  2. Tedaviyi Gerçekleştirecek Kurum: Tedaviyi gerçekleştirecek kurumun konumu, hekimleri ve kullandığı teknoloji fiyatı en çok etkileyen unsurların başında yer alıyor. Her ne kadar konumuz göz çizdirme fiyatları olsa dahi, bu tedavinin fiyatından daha önemli bir şey var ise o da şüphesiz tedaviyi gerçekleştirecek kurumdur. Olası komplikasyonlar ile karşılaşmamak için tedavi olmadan önce mutlaka gereken araştırmayı yapmış olmalısınız. ( Ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonlar hakkında bilgi almak için “göz çizdirme ameliyatı” yazımızı okuyabilirsiniz.)

Tedavi Yöntemleri Nelerdir ve Nasıl Belirlenir?

Tedavi türü doktorunuz tarafından yapılan tetkilerin sonucuna göre doktorunuz tarafından belirlenir. Kırma kusurunuz, yaşınız, mesleğiniz, daha önce ameliyat olup olmadığınız gibi etkenler hangi tedavinin uygulanacağı konusunda önemli rol oynamaktadır.

Tedavi Yöntemleri:

Göz Çizdirme Ameliyatı Öncesi

Göz en önemli ve en hassas organlarımızın başında geliyor ve kullanılan teknolojilerin çoğunun yeni yeni kullanılmaya başlanması ve kurumların kullandığı teknolojilerin birbirinden farklı olması bu tedaviyi olacak kişilerin oldukça seçici olmasını zorunlu kılıyor. Tedavi olmadan önce tedavi olacağınız kurumu ve hekimi seçmek için yeterince araştırma yaptığınızdan emin olun.

Tedavi olmadan önce mutlaka:

  1. Tedavi olacağınız kurum hakkında yazılan yorumları okuyun.
  2. Tedavi olacağınız hekim hakkında detaylı bir araştırma yapın.
  3. Tedavi olacağınız kurumun teknolojik donanımını araştırın. (Kullanılan cihazlar tedavi için son derece önemlidir.)

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatı 2021

Göz çizdirme tedavisi bundan önceki yıllarda oldukça yüksek fiyatlara yapılırken günümüzde çok daha uygun fiyatlara yapılabiliyor. Geçmiş yıllarda her bir gözün ameliyatı için 5000₺ ila 8000₺ gibi bir ücret ödenirken 2021 yılında 3000₺’ye kadar düşmüş durumda. Elbette bu fiyat göz derecelerine, uygulanacak yönteme ve uygulayacak kuruma göre farklılık gösterebiliyor.

Göz çizdirme fiyatı hakkında daha detaylı bir bilgi verebilmek için sosyal medya hesaplarımızdan daha önce göz çizdirme tedavisi olmuş kişilere ulaştık kendilerine hangi hastanede tedavi olduklarını, hangi tedavi yöntemi kullanıldığını ve tedavi için ne kadar ücret ödediklerini sorduk. Elde ettiğimiz verilere dayanarak hazırladığımız lazerle göz çizdirme fiyatları aşağıdaki gibidir.

Göz Çizdirme Nasıl Yapılır?

Hastanelere Göre Göz Çizdirme Fiyatları

Dünyagöz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?

Dünyagöz Hastanesi Muayene ücreti 300₺ (Profesörlerde muayene ücreti farklılık gösterebilir)
Dünyagöz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları : 8000₺ ve 12.000₺ arasında.
Dünyagöz Hastanesinde Uygulanan Tedavi Yöntemleri: Excimer Lazer, No Touch Lazer, Lasik, i-Lasik tedavisi
Dünyagöz Hastanesi Şubeleri: İstanbul (Pendik, Etiler, Ataköy, Altunizade, Bağcılar, Beylikdüzü, Feneryolu, Sultanbeyli)
Ankara (Tunus, Keçiören, Sincan), Antalya, Bursa, Gaziantep, Kocaeli, Konya, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, İzmir (Dünyagöz İzmir Hastanesi Mayıs 2021’de hizmet vermeye başlayacak.)

Batı Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?

Batıgöz hastanesi muayene ücreti 150₺ (Profesörlerde muayene ücreti farklılık gösterebilir)
Batıgöz hastanesi lazerle göz çizdirme fiyatları: 10.000₺ ve 12.000₺ arası
Batıgöz Hastanesinde Uygulanan Tedavi Yöntemleri: Excimer Lazer, No Touch Lazer, Lasik Tedavisi, iLasik Tedavisi
Batıgöz Hastanesi Şubeleri: İzmir (Çankaya, Balçova, Şirinyer), İstanbul (Altunizade), Manisa, Hatay

Veni Vidi Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?

Veni Vidi Göz Hastanesi Muayene Ücreti: 150₺
Veni Vidi Göz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları: 8000₺ ve 10.000₺ arası
Veni Vidi Göz Hastanesi’nde Uygulanan Tedavi Yöntemleri: Excimer Lazer, No Touch Lazer, Lasik, iLasik
Veni Vidi Göz Hastanesi Şubeleri: İstanbul (Caddebostan, Üsküdar, Bakırköy, Ataşehir, Kartal, Pendik) Ankara, Sakarya

Kudret Göz Hastanesi Fiyatları Ne Kadar?

Kudret Göz Hastanesi Muayene Ücreti: 130₺
Kudret Göz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları: 6000₺ ve 9000₺ arası
Kudret Göz Hastanesi’nde Uygulanan Tedavi Yöntemleri: Hepsi
Kudret Göz Hastanesi Şubeleri: İstanbul, Ankara

Göz Vakfı Fiyatları Ne Kadar?

Göz Vakfı Muayene Ücreti: 100₺
Göz Vaktı Göz Çizdirme Fiyatları: 5000₺ ve 9000₺ arası
Göz Vakfı’nda Uygulanan Tedavi Yöntemleri: Excimer Lazer, No Touch Lazer, Lasik, iLasik

Konyagöz Hastanesi Fiyatları Ne Kadar?

Konyagöz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları
Konyagöz Hastanesi Muayene Ücreti: 90₺
Konya Göz Çizdirme Fiyatları: 5000₺ ve 9000₺ arası
Konyagöz Hastanesi’nde uygulanan tedavi yöntemleri: Excimer Lazer, No Touch Lazer, Lasik ve ilasik tedavisi

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2021 (Tedavi Türüne Göre)

Tedavi Türü:Fiyat:
No Touch Lazer Fiyatları6000₺/8000₺
Lasik Tedavisi Fiyatları5000₺/7500₺
Excimer Lazer Fiyatları4000₺ / 6000₺
i-Lasik Tedavisi3000₺-7500₺
Uyarı: Bu sayfada yer alan bilgilerin tamamı daha önce tedavi olmuş kişilerden alınan bilgilere göre hazırlanmıştır. Bu içeriğin hazırlanması hususunda içerikte yer alan hiçbir kurum ile iletişime geçilmemiştir. Burada yer alan hiçbir bilgi tıbbi tavsiye niteliği taşımaz, olası yanlış anlaşılmalarda gozcizdirme.com ekibi herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Yurtdışında Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları

Yurtdışında yaşayan ve hemen hemen her sene ülkemizi ziyaret etmeye gelen vatandaşlarımızın da en çok merak ettiği şeylerden birisi ise bulundukları ülke ile Türkiye’de lazer göz ameliyatı fiyatları arasındaki fark. Sizin için sadece ülkemizdeki fiyatları değil birçok ülkedeki fiyatları araştırdık. Yaptığımız araştırmalara göre; Almanya’da lazer göz ameliyatı fiyatları 800 Euro civarlarındayken, Avusturya ve Belçika’da 1000 Euro civarında. Amerika Birleşik Devletleri’nde ise bu fiyat 2000 dolar civarında. Ülkemizde internet üzerinden fiyat verilmesi yasak olsa da yurtdışında yaşayan ziyaretçilerimiz herhangi bir hastanenin veya doktorun kendi web sitesinden fiyat bilgisi alabilir. (Kaynak: https://www.allaboutvision.com/visionsurgery/cost.htm)

Lazer Göz Ameliyatı Uygunluk Testi

Bilindiği üzere herkes lazer göz ameliyatı olamıyor. Lazerle göz çizdirme tedavisi olmak için bazı şartların uyumlu olması gerekiyor. Siz de lazer göz ameliyatı olmak için uygun bir aday olup olmadığınızı merak ediyorsanız ve hastaneye gitmeden önce kendinize bir ön rapor oluşturmak istiyorsanız, içerik ekibimiz ve uzmanlar tarafından hazırlanan lazer göz ameliyatı uygunluk testine katılarak tedavi için uygun olup olmadığınızı kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz.

Kaynak
AllAboutVisionDünyagöz HastanesiAcıbadem Sağlık GrubuMedipol Sağlık GrubuVeni Vidi Göz Sağlığı Hastanesi

11 Yorum

  1. ben geçen yıl ocak ayında sormuştum göz vakfında 3000TL demişlerdi

  2. Dünyagöz Konya smile yöntemi icin 14 bin dedi başka hastanede diğer yöntemlerde 4500 civarında soylediler arada neden bu kadar fark var anlamıyorum ki ya kime guvenelim şaşırdık artik

  3. 1 ay sonra turkiyeye gelecegim gecen yil sordugumda bu kadar yuksek degildi simdi biraz daha yukselmis sanirim

  4. Düzgün fiyat aralıklarını paylaştığınız için teşekkürler. Fiyatlar aradığım hastaneler ile aşağı yukarı aynı çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu