Göz Çizdirme Hakkında Sık Sorular Sorular (SSS)

LASIK Ameliyatı Nedir?

LASIK Ameliyatı, miyop ve astigmat hastaları için en uygun lazer göz ameliyatı yöntemidir. Başarı oranı oldukça yüksektir, miyop kişilerde -10,00 dereceye kadar, astigmat olan kişilerde ise -6.00 dereceye kadar uygulanabilmektedir. LASIK Tedavisi ile ilgili kapsamlı bir yazı paylaştık, muhakkak okumanızı tavsiye ederiz.

İlgili içeriğimiz; LASIK Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

i-LASIK Tedavisi Nedir?

i-LASIK tedavisi kişiselleştirilmiş LASIK tedavisi olarak bilinir. Daha önce LASIK tedavisi olmuş fakat kesin sonuç alınamamış ve yeniden ameliyat gerektiren kişiler ve LASIK cerrahisi için kornea kalınlığı yeterli olmayan kişiler için tercih edilen bir yöntemdir.

i-LASIK tedavisi için yazdığımız yazımız.

No-Touch Lazer Nedir?

No-Touch lazer göze değmeden yapılan lazer göz ameliyatı yöntemidir. Miyop, astigmat ve hipermetrop kırma kusurlarının tamamı için uygundur. Kolay ve acısız bir yöntem olması ve diğer yöntemlere göre daha yeni bir yöntem olması sebebiyle son yıllarda daha çok tercih edilmektedir.

No-Touch Lazer Tedavisi İçin Hazırladığımız Kapsamlı Bilgiler İçeren Yazımız

Excimer Lazer Nedir?

Excimer lazer, bilinen ve uygulanan en eski yöntemdir. Kırma kusurlarının (miyop, astigmat, hipermetrop) hepsi için uygundur. Bu zamana kadar Excimer Lazer tedavisi ile göz derecelerinden tamamen kurtulan kişi sayısı oldukça fazladır fakat son yıllarda diğer yöntemlere nazaran biraz daha az tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise, daha yeni yöntemlerin çıkmış olmasıdır.

Excimer Lazer Hakkında Hazırladığımız Yazımız.

Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?

Göz çizdirme fiyatlarının ortalaması tek göz için 2500₺ civarındadır. Göz çizdirme fiyatları, tedaviyi gerçekleştirecek kuruma göre değişiklik gösterebilir. GozCizdirme.com olarak, bu fiyatın altında tedavi gerçekleştiren kurumları tavsiye etmiyoruz.

İlgili İçerik; Göz Çizdirme Fiyatları

Göz Çizdirme Zararlı mı?

Göz çizdirme tedavisi zararlı değildir fakat elbette bütün ameliyatlarda olduğu gibi göz çizdirme ameliyatının da bazı riskleri vardır.

Göz Çizdirme Riskleri Nelerdir?

Göz kuruluğu, görüntüde parlama ve bulanık görme gibi problemler en sık karşılaşılan ve ortalama 1-2 ay süren yan etkilerdir. Bunun yanı sıra, astigmat oluşması, göz numarasının yeniden eski haline doğru ilerlemesi (regresyon), veya numaranın tam olarak sıfırlanmaması gibi nadir görülen riskleri de vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu