Renkli lens almadan önce bilmeniz gerekenler

Renkli Lens ve Şeffaf Lens arasında fark var mı?

Renkli lensler tıpkı şeffaf lensler gibi yumuşak ve hidrojel gibi çeşitleri olan lenslerdir. Şeffaf lenslerden tek farkı renkli olmaları diyebiliriz. Onun dışında hemen hemen her şeyi şeffaf lensler ile aynı.

Numaralı Renkli lens olur mu?

Hemen hemen hepimizin en çok merak ettiği soru bu olsa gerek. Bu soruya ”kısmen evet” diyebiliriz. Elbette renkli lensler numaralı olabilirler fakat bütün numaralarda renkli lens bulmak mümkün değildir. Özellikle astigmatınız var ise renkli lens bulmanız oldukça zor olacaktır. ( Astigmat nedir? Astigmat belirtileri ve tedavisi)

Renkli lensin zararı var mı?

Tıpkı şeffaf lens gibi renkli lenslerin de temizliğine dikkat ettiğiniz sürece herhangi bir zararı yoktur. Fakat temizliğine ve kullanım sürelerine dikkat etmediğiniz zaman gözünüzde enfeksiyon ve göz kuruluğu gibi problemler oluşabilir.

Renkli lenslerin kullanım süreleri

Renkli lenslerin kullanım süreleri markalarına ve tiplerine göre değişiklik gösterebilir. Renkli lensler aylık, 3 aylık ve yıllık olarak üçe ayrılır.

Aylık renkli lensler : Ambalaj içinde 2 adet yani 1 çift bulunur ve 1 ay kullanılabilir.

3 aylık renkli lensler : Ambalaj içinde 2 adet yani 1 çift bulunur 3 ay kullanıbilir.

Yıllık renkli lensler : Ambalaj içinde 2 adet bulunur ve 1 yıl kullanılabilir.

Renkli lens fiyatları

Renkli lenslerin fiyatları lensin markasına ve kullanım süresine göre değişiklik gösterebilir fakat ortalama bir fiyat söylememiz gerekirse ;

  • Aylık renkli lensler 60TL ve 140TL aralığında
  • 3 Aylık Renkli Lensler 80TL ve 200TL aralığında
  • Yıllık renkli lensler 240 ve 450TL aralığında

diyebiliriz fakat bunlar elbette ortalama fiyatlardır. İnternet üzerinden lens satışı gerçekleştiren birden fazla firma bulunmakta bu firmalardan en net fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu