PMYO Göz Çizdirme ve PMYO göz şartları

Merhaba, bu yazımız polis olmak isteyen fakat miyopastigmat veya hipermetrop gibi görme kusurları olan kişiler için olacak. PMYO Göz çizdirme ve PMYO göz şartları hakkında bütün bilgileri paylaşacak, Polis Meslek Yüksek Okulu göz çizdirme öğrenciliğe engel mi? gibi bütün soruların da cevabını bu yazımız aracılığı ile sizlerle paylaşacağız.

POMEM Göz Çizdirme / PMYO Göz Çizdirme

Polislik mesleğini düşünüyorsanız bazı özellikleri taşımanız gerekiyor. Bu özelliklerden biri de göz sağlığı. Eğer sağlıklı bir görme duyusuna sahip değilseniz polis olmanız imkansız. Ancak hipermetrop, astigmat ya da miyop rahatsızlıklarınız olsa da polis olabilme ihtimaliniz var. Göz çizdirme ile göz derecelerini tamamen sıfırlayabilir ve polis olabilirsiniz. Aslına bakarsanız 2012 yılından önce bu imkansızdı yani göz çizdirme ameliyatı olsanız dahi polislik yapamıyordunuz ancak yapılan değişiklikler sayesinde artık göz çizdirme tedavisi olarak bu engeli aşmak mümkün hale geldi.

Artık gözünüzü çizdirmenizin ardından polisliğe başvurduğunuzda gözün daha önce operasyon geçirip geçirmediğine bakılmıyor. Ayrıca gözünüzü çizdirdiğiniz için rütbe alamama gibi sorunlar ile de karşılaşmayacaksınız. Yani polisliği düşünüyorsanız göz çizdirme tedavisi olmanızda hiçbir mahsur bulunmuyor.

PMYO Polislik için göz dereceleri kaç olmalı?

Polislik için tamamen sağlıklı ve hiç derecesi olmayan bir göz şartı elbette yok. Miyop olanlarda sağ ve sol göz dereceleri -2,00 numaraya kadar kabul edilebilir. (Her iki göz toplamı -4,00 numaraya kadar).

Hipermetrop olanlarda ise sağ ve sol göz dereceleri +1,00 numaraya kadar yani toplamda +2,00 numaraya kadar sorun olmaz fakat göz dereceleriniz üst sınırdan fazla ise maalesef polislik için engel teşkil ediyor demektir. Yine de üzülmeye gerek yok, günümüz teknolojisinin gelişmesi ile beraber miyop, astigmat ve hipermetrop gibi tüm görme kusurları kalıcı olarak tedavi edilebiliyor.

Göz Çizdirme Uygunluk Testi

Yazının başında belirttiğimiz gibi polis olmak için göz çizdirme tedavisi sorun olmuyor fakat herkes göz çizdirme tedavisi olamıyor. Göz çizdirme tedavisi olmak için bazı şartlar var. Bu şartlar hakkında bilgi almak için “göz çizdirme” yazımızı okuyabilir, göz çizdirme ameliyatı için uygun olup olmadığınızı öğrenmek için “göz çizdirme tedavisi uygunluk testi” ile kendinize ön rapor oluşturabilirsiniz.

Tedavi Türleri

Göz çizdirme tedavisinin tercih edilme sebeplerinden birisi de tedavinin kişiselleştirilerek yapılması ve buna bağlı olarak başarı oranının yüksek olması. PMYO Göz Çizdirme için birden fazla tedavi türü mevcut ve bu tedavi türleri sizin göz derecenize, kornea kalınlığınıza, varsa diğer göz rahatsızlıklarınıza ve genel olarak göz yapınızın uygunluğuna farklılık gösterebiliyor. Bu tedavi türleri;

No Touch Lazer Tedavisi: Göze temas etmeden yapılan ve şuan en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Bütün görme bozukluklarının tedavisi için kullanılabilir ve başarı oranı oldukça yüksektir. Bu tedavi yöntemi hakkında kapsamlı bir bilgi için “No Touch Lazer Tedavisi” yazımızı okuyabilirsiniz.

Lasik Ameliyatı: Özellikle yurtdışında en yaygın yöntemlerden birisidir. Daha çok miyop ve astigmat tedavisinde kullanılır ve başarı oranı oldukça yüksektir. Bu tedavi yöntemi hakkında daha kapsamlı bir bilgi için ve lasik ameliyatının yapılış videosunu izlemek için “Lasik Ameliyatı” yazımızı inceleyebilirsiniz.

iLasik Tedavisi: i-Lasik tedavisi daha çok miyop ve astigmat için ve daha önce tedavi olmuş fakat ikinci kez tedavi olması gereken kişilere yapılıyor. Bu yöntem hakkında daha kapsamlı bilgi için “iLasik lazer tedavisi” yazımızı okuyabilirsiniz.

Excimer Lazer: Excimer Lazer bilinen ve uygulanan en eski yöntemdir. Her ne kadar eski olsa da başarı oranı oldukça yüksek ve günümüzde kullanılmaya devam etmektedir. Tüm görme Bozuklukları için yapılabilir. Kapsamlı bilgi için “excimer lazer tedavisi” yazımızı okuyabilirsiniz.

PMYO için diğer göz sağlığı şartları

Polislik göz şartları için göz sağlığında sadece göz dereceleri esas alınmıyor. Göz dereceleri dışında aşağıdaki problemler de polislik için engel teşkil edebilir;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu