PMYO Göz Çizdirme ve PMYO göz şartları

PMYO Göz Çizdirme - Polislik Göz Şartı

Merhaba, bu yazımız polis olmak isteyen fakat miyopastigmat veya hipermetrop gibi görme kusurları olan kişiler için olacak. PMYO Göz çizdirme ve PMYO göz şartları hakkında bütün bilgileri paylaşacak, Polis Meslek Yüksek Okulu göz çizdirme öğrenciliğe engel mi? gibi bütün soruların da cevabını bu yazımız aracılığı ile sizlerle paylaşacağız. O halde başlayalım. İyi okumalar.

PMYO Polislik için göz dereceleri kaç olmalı?

Polislik için tamamen sağlıklı ve hiç derecesi olmayan bir göz şartı elbette yok. Miyop olanlarda sağ ve sol göz dereceleri -2,00 numaraya kadar kabul edilebilir. (Her iki göz toplamı -4,00 numaraya kadar).

Hipermetrop olanlarda ise sağ ve sol göz dereceleri +1,00 numaraya kadar yani toplamda +2,00 numaraya kadar sorun olmaz fakat göz dereceleriniz üst sınırdan fazla ise maalesef polislik için engel teşkil ediyor demektir. Yine de üzülmeye gerek yok, günümüz teknolojisinin gelişmesi ile beraber miyop, astigmat ve hipermetrop gibi tüm görme kusurları kalıcı olarak tedavi edilebiliyor.

PMYO (Polis Meslek Yüksek Okulu göz çizdirme)

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi polislik mesleğini düşünüyorsanız bazı özellikleri taşımanız gerekiyor. Bu özelliklerden biri de göz sağlığı. Eğer sağlıklı bir görme duyusuna sahip değilseniz polis olmanız imkansızdır. Ancak hipermetrop, astigmat ya da miyop rahatsızlıklarınız olsa da polis olabilme ihtimaliniz var.

PMYO göz çizdirme ameliyatları sayesinde polislik için önünüze çıkan gözün sağlıklı olma şartını aşabilirsiniz. 2012 yılından önce bu imkansızken yapılan değişiklikler sayesinde artık lazerle tedavi olarak bu engeli aşabilirsiniz. Artık gözünüzü çizdirmenizin ardından polisliğe başvurduğunuzda gözün daha önce operasyon geçirip geçirmediğine bakılmıyor.

Yani polislik mesleğini düşünüyorsanız bir lazer ameliyatı ile sorunu ortadan kaldırarak hayalinizdeki mesleğe kavuşabilirsiniz. Ayrıca gözünüzü çizdirdiğiniz için rütbe alamama gibi sorunlar ile de karşılaşmayacaksınız. Yani polisliği düşünüyorsanız lazer tedavi olmanızda hiçbir mahsur bulunmuyor.

PMYO için diğer göz sağlığı şartları

PMYO okulu için göz sağlığında sadece göz dereceleri esas alınmıyor. Göz dereceleri dışında aşağıdaki problemler de polislik için engel teşkil edebilir;


Fatih Berkay hakkında 23 makale
GozCizdirme.com sitesinin kurucusu ve yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*