Miyop Göz Çizdirme


Teknolojinin hayatımızdaki yeri çoğaldıkça miyop görülme oranı da orantılı bir şekilde çoğalıyor. Özellikle bilgisayar ve cep telefonunun uzun süreli kullanımı miyop yoksa oluşmasına varsa da derecelerin artmasına sebep oluyor. Miyop uzaktaki nesnelerin bulanık görülmesine sebep olan bir görme bozukluğudur. Miyop hakkındaki yazımızda miyop nedir, miyop belirtileri nelerdir ve miyop nasıl oluşur gibi başlıklardan bahsetmiştik.

Buradan miyop hakkındaki yazımızı detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Miyop Göz Çizdirme

Miyop hastaları gözlük kullanmadıklarında bir süre sonra gözlerindeki bozukluk artacağı için ileride daha yüksek numaralı gözlük kullanmak zorunda kalır. Bu nedenle birçok kişi göz çizdirme yani lazer göz ameliyatı yaptırma yoluna başvurur. Lazerle yapılan çizdirme ameliyatları sayesinde gözdeki uzağı görememe rahatsızlığı giderilir ve ameliyatın ardından bir süre sonra hasta uzağı kolay bir şekilde görebilir hale gelir.

Miyop Kaç Dereceye Kadar Tedavi Edilebilir?

Miyop -10.00 dereceye kadar tedavi edilebiliyor fakat miyop derecesi yüksek bu kadar yüksek ise tedaviyi gerçekleştirecek hekim ve tedavide tercih edilecek yöntem oldukça önem taşıyor. Böyle bir durumunuz var ise, lütfen tedavi öncesi detaylı bir araştırma yapmadan bir karara varmayın.

Miyop Göz Çizdirme Şartları

Miyop göz çizdirme için aşağıdaki şartları sağlamanız gerekiyor;

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Son 1 yıl içerisinde göz numarasının değişmemiş olması
  • Göz ile ilgili başka bir rahatsızlık olmaması
  • Diyabet ve benzeri kronik rahatsızlıkların bulunmaması.

Miyop İçin Kullanılan Tedavi Yöntemleri

Göz Çizdirme yazımızda bahsetmiştik. Göz çizdirme birden fazla tedavi yöntemini kapsıyor ve bu tedavi yöntemleri kişiye özel seçiliyor. Bundan yaklaşık 25 yıl öncesine kadar Excimer Lazer yöntemi kullanılırken günümüzde No Touch Lazer ve Lasik ameliyatı miyop için başarı oranı en yüksek tedavi yöntemi olarak görülüyor. Bu iki tedavi yöntemi hakkında daha detaylı bilgi almak için ilgili içeriklerimize göz atabilirsiniz.

İlgili içerikler:

Miyop Göz Çizdirme Fiyatları

Miyop göz çizdirme fiyatları 1800₺ ve 3000₺ arasında değişiklik gösteriyor. Elbette ki bu fiyatlar tek bir göz için. Miyop göz çizdirme fiyatını en çok etkileyen faktörler ise kullanılacak tedavi yöntemi ve tedaviyi gerçekleştirecek hastane. Örneğin; Excimer Lazer 1800₺ ise No Touch Lazer 3000₺ veya i-Lasik ameliyatı 2500₺ olabiliyor. Tüm hastaneler ve tedavi yöntemlerine göre detaylıfiyat tablosunu göz çizdirme fiyatları yazımızda paylaştık, incelemenizi tavsiye ederim.

Miyop Göz Çizdirme Ameliyatı İzle

Miyop göz çizdirme için en sık kullanılan yöntemlerden birisi olan Lasik ameliyatını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Miyop Göz Çizdirme Ameliyatı izle

Bir Yanıt Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.