Göz Çizdirme Fiyatları

göz çizdirme fiyat

Miyop, astigmat veya hipermetrop gibi kırma kusurlarına sahipseniz ve bu kırma kusurlarının tedavisi için araştırma yapıyorsanız, en sık karşılaşacağınız tedavi yöntemi göz çizdirme ameliyatı olacaktır. Göz çizdirme ameliyatı ile bütün kırma kusurlarının kalıcı tedavisi mümkün. Şüpheniz göz çizdirme ameliyatı olacak kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi göz çizdirme fiyatları. Tedavinin özel hastanelerde yapılması ve sigorta kapsamında gerçekleştirilmemesi fiyatlarının değişiklik gösterebileceği anlamına geliyor. Bu yazımızda göz çizdirme fiyatı 2020 yılında ne kadar bunu araştırdık ve sizlerle paylaştık.

Göz Çizdirme Ameliyatını Sağlık Sigortası Karşılıyor mu?

Lazer göz ameliyatı SGK kapsamında olmadığı için sağlık sigortanız bu ameliyatı karşılamaz. Özel sağlık sigortalarında ise sigorta şirketiniz ve ameliyatı gerçekleştirecek kurum arasında herhangi bir anlaşma var ise ameliyat için ödeme yapabilirler.

Devlet Hastanesinde Göz Çizdirme

Devlet hastanelerinde göz çizdirme tedavisi yapılmıyor. Göz çizdirme tedavisi olmak istiyorsanız, özel hastaneleri tercih etmek durumundasınız. Tedavi öncesi hastane ve cerrah seçimi oldukça önemli bir konu. Lütfen tedavi öncesinde detaylı bir araştırma yapın.

Göz Çizdirme Fiyatı 2021

Göz çizdirme fiyatları tedavinin gerçekleştirileceği kuruma ve ameliyatın türüne göre değişiklik gösterebiliyor. (LASIK, i-LASIK, No-Touch Lazer, PRK, Smile Lazer gibi) Geçmiş yıllarda ülkemizde oldukça yüksek fiyatlara yapılan bu ameliyat günümüzde çok daha uygun fiyatlara yapılabilmekte. Öyle ki geçmiş yıllarda tek göz ameliyatı için 5000₺ gibi bir ücret ödeniyordu. Bu fiyat günümüzde 2500₺’ye kadar düştü. Yani göz çizdirme ameliyatı olmayı düşünüyorsanız ve fiyatları hakkında araştırma yapıyorsanız, tek göz ameliyatı için ortalama 2500₺ diyebiliriz. Göz çizdirme tedavisinin bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biriside fiyatları. Gözlük veya lens ihtiyacı olan kişilerin bir yıl içerisinde bunlara ödedikleri ücret ortalama 500₺ diyebiliriz. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda göz çizdirme tedavisi ekonomik olarak oldukça uygun bir yöntem.

Kullanılan kaynaklar;

Göz Çizdirme Fiyatı 2021 – https://www.beautytravels24.com


Fatih Berkay hakkında 23 makale
GozCizdirme.com sitesinin kurucusu ve yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*